روش های تولید فنر | تولید فنر  با استفاده و بكارگيري دستگاه هاي شكل دهنده ي فنر

روش های تولید فنر

 

روش های تولید فنر کدام است؟ به کار گیری کدام یک از روش های موجود میتواند مناسب باشد؟ به منظور کاهش هزینه های تولید استفاده از کدام روش گزینه ی ایده آلی خواهد بود؟ به منظور ساخت فنرهای با کیفیت به کارگیری کدام روش تولید فنر می تواند بهتر باشد؟ در ادامه در نظر داریم اطلاعات کاملی در مورد این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

اگر چه فنرها شکل های ساده ای دارند ولی تولید فنر نیازمند تخصص و تجربه ی کافی است در غیر این صورت نمی توان از مزیت و کارایی آنها بهره مند شد. متاسفانه در کشور خودمان برخی از تولید کننده های این نوع از محصولات تخصص و تجهیزات لازم را ندارند و این امر سبب می شود که راندمان محصول نهایی به مقدار قابل ملاحظه کاهش یابد.  امروزه تجهیزات مدرن و پیشرفته به ما اجازه داده است که بتوانیم این نوع از محصولات را با بیشترین کارایی و کیفیت تولید کنیم. فنرها با انواع مختلف و شکل های گوناگون در زندگی ما کاربرد بسیاری دارند. به اطراف خود بنگرید ، مطمئنا در ساخت بسیاری از تجهیزات انواع مختلف از این محصولات مورد استفاده قرار گرفته است.

همین امر سبب شده است که تولید فنر از توجه بسیار زیادی برخوردار باشد. اینک در بازار می توانید نمونه های تولید شده در داخل و خارج کشور را به مقدار مازاد مشاهده کنید، هر کدام از انواع آن در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال فنرهای لول در صنایع خودروسازی جایگاه ویژه ای دارند.

تولید فنر به صورت سیم پیچ

تولید کننده گان فنر از روش و فرایندهای مختلفی برای تولید فنر استفاده می کنند، آنها معمولا به منظور دسترسی به کارایی و راندمان مطلوب،  ممکن است استانداردهای خاصی در نظر بگیرند. معیارهای به کار رفته برای ساخت هر یک از انواع فنرها با توجه به پارامترهای گوناگون متفاوت می باشد. یکی از روش های رایج برای تولید فنر استفاده از کویل فنر یا یک دستگاه خاص مکانیکی می باشد که فقط برای تولید فنرهای ویژه مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه به طور عمده برای ساخت و تولید فنرهای پیچشی و فشرده شده از جمله فنرهای الحاقی مورد استفاده قرار می گیرد. در این فرایند، سیم یا متریال اولیه برای ساخت فنر در داخل غلط دستگاه مکانیکی مد نظر قرار می گیرد، سپس با اقداماتی که دنبال می شود، مي توان به راحتي فنر دلخواه را ايجاد كرد. هر چه كارايي اين دستگاه بيشتر باشد، به مراتب محصول نهايي فرايند نيز كارايي كافي خواهد داشت. استفاده از اين روش براي توليد فنر به ويژه به مقدار مازاد از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نيست به همين دليل توليدي هايي كه در اين زمينه فعاليت دارند در بسياري از مواقع به دنبال جايگزين مناسب تر براي طراحي فرايند هستند. هزينه ي توليد و ساخت فنر با استفاده از اين روش معمولا كمتر است.

تولید فنر با دستگاه های شکل دهنده ی فنر

تولید فنر  با استفاده و بكارگيري دستگاه هاي شكل دهنده ي فنر از ديگر روش هاي موجود است كه محبوبيت چنداني ندارد زيرا اين دستگاه ها يك استاندارد خاصي را دنبال مي كنند و اين امر سبب مي شود كه كيفيت محصول نهايي به مقدار قابل ملاحظه كاهش يابد. دستگاه فنر سازي در اينجا يك دستگاه مكانيزه مي باشد كه بيشتر براي ساخت فنرهاي زير مورد استفاده قرار مي گيرد:

  • فنرهاي فشاري
  • فنرهاي پيچشي
  • فنرهاي چرخشي
  • فنرهاي دوتايي

از آنجا كه فنرهاي توليد شده با استفاده از اين نوع از دستگاه ها داراي مقاومت و كارايي كمتري هستند،‌ نمي توان با اطمينان كامل از آنها در بخش هاي مختلف بهره مند شد به همين دليل تاكيد مي شود كه براي خريد اين محصولات حتما مراكز و توليدي هاي معتبر هدف قرار گيرد. از مهمترين تفاوت اين دستگاه با دستگاه قبلي مي توان به اين مورد اشاره كرد كه دستگاه فنرسازي معمولا 6 تا 8 اسلايد اسلايد ابزاري مي باشد كه امكان خمش، قلاب و دسترسي به شكل هاي مختلف را براي ما فعال كرده است.

تولید فنر با دستگاه خم کننده

دستگاه خم كننده يك روش ديگر براي ساخت و توليد فنر مي باشد كه از انها براي ساخت فنرهاي فرمينگ استفاده مي شود. از مهمترين  مزيت بكارگيري اين دستگاه براي ساخت و توليد فنر آن است كه سر ابار آنها قابليت اين را دارند كه 360 درجه بچرخد و اين امر سبب مي شود كه فرم سيم استفاده شده در حالت هاي مختلف خم شده و شكل دلخواهي از فنر ايجاد گردد.

تولید فنر با فرایندهای گرمایشی

فرايندهاي گرمايشي از ديگر روش هاي موجود براي تولید فنر مي باشد كه جزو روش هاي رايج در نظر گرفته مي شود. به منظور توليد و ساخت فنر نيازمند گرمازدايي هستيم، تا فنر بتواند شكل نهايي خود را حفظ كند. به كار گيري گرما شرايط ويژه اي براي فشرده سازي و الاستيك شدن فنرها را ايجاد مي كند. لازم به ذكر است كه با توجه به نوع فند، بايد دماي خاصي را براي آن در نظر گرفت در غير اين صورت نمي توان به كيفيت مد نظر رسيد.

حرارت مد نظر در فرايند گرما زدايي با توجه به درجه ي مد نظر مي تواند در مدت زمان خاصبي اعمال شود. هر گونه سهل انگاري در ساخت فنر سبب مي شود كه مقاومت آنها کاهش یابد. فنرها در صنايع گوناگوني مورد استفاده قرار مي گيرند ، اگر مرغوب نباشند به مراتب كيفيت محصول بعدي نيز كاهش مي يابد.


فرایند سنگ زنی . سابیدن فنر

اگر انتهاي فنر ساخته شده مسطح باشد در اين صورت نيازمند فرايند سنگ زني خواهيم بود. استفاده از اين روش سبب مي شود كه فنر به صورت عمودي بايستد. اين فرايند با استفاده از دستگاه سنگ زني فنر انجام مي شود. متريال به كار رفته براي توليد فنر نيز با توجه به نوع آن متفاوت است ولي سيم فنر از جمله رايج ترين نوع محصولات است كه مقياس سختي بسيار بالايي دارند. اين امر سبب مي شود كه مقاومت محصول توليد شده نيز بيشتر باشد. در برخي از مواقع ممکن است آلياژ هاي گوناگوني نيز براي اين امر در نظر گرفته شود.